جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

ساخت باتري خوراکي از رنگدانه هاي پوست


   
   
  ايرنا/ محققان دانشگاه کارنگي ملون در آمريکا اعلام کردند که نمونه اوليه اين باتري مي تواند يک دستگاه پنج ميلي واتي را براي مدت 18 ساعت به کار اندازد که اين مدت زمان براي آزادسازي تدريجي يک واکسن و يا درک تغييرات در باکتري هاي روده و آزاد سازي دارو در واکنش به آن کافي خواهد بود.
  باتري هاي معمولي که بسيار قدرتمندتر هستند، براي به کار انداختن دستگاه هايي مانند پيس ميکرها استفاده مي شوند، گرچه آنها سمي هستند و بايد از بدن بيرون آورده شوند.اما باتري هاي جديد احتمالا بي ضرر هستند زيرا از مواد طبيعي ساخته شده اند.
  از ديگر مزيت هاي اين نوع باتري، قابليت هضم و تجزيه پذير بودن آن است که باعث مي شود بيش از 20 ساعت در بدن باقي نماند.
  انواع مختلف ملانين که در پوست، مو و چشم يافت مي شوند، نور ماوراء بنفش را جذب مي کنند و نقش سپر محافظتي در برابر اثرات مضر آن دارند.
  رنگدانه هاي ملانين همچنين يون هاي فلزي را بهم مي چسبانند و رها مي کنند که همان اتفاق ضروري در يک باتري است.
  محققان در نشست انجمن شيمي آمريکا گزارش دادند که انواع مختلف باتري ها را با استفاده از رنگدانه هاي ملانين به عنوان پايانه هاي مثبت و منفي به همراه موادي مانند مس و آهن که آنها هم در بدن يافت مي شوند، آزمايش کرده و متوجه شده اند که اين باتري ها کاربردي هستند و مي توانند با استفاده از 600 ميلي گرم ماده فعال ملانين به عنوان کاتد، يک دستگاه پنج ملي واتي را براي بيش از 18 ساعت به کار اندازند.
  پژوهشگران اکنون تلاش دارند باتري هاي خوراکي با 'پکتين' --يک عامل ژله اي مورد استفاده در تهيه مربا-- و ساير مواد طبيعي بسازند.

  این مطلب تا کنون 65 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 4 شهريور 1395
  منبع
  برچسب ها : باتري ,ملانين ,استفاده ,رنگدانه ,دستگاه ,شوند، ,انواع مختلف ,مواد طبيعي ,
  ساخت باتري خوراکي از رنگدانه هاي پوست

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 4 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر